lalki artystyczne
Ceramika
MalarstwoZajrzyj do mojego świata...

Lalki


Lalki tworzę od najmłodszych lat. Z czasem właśnie one stały się dla mnie idealnym medium do wyrażania siebie oraz całej gamy ogólnoludzkich emocji i przeżyć.
Z mojej pracowni wychodzą lalki różnego typu - zarówno tradycyjne, zwykłe jak i marionetki. Od niedawna robię także lalki z porcelany i ceramiki. Lalki mają w sobie pewną delikatność, kojarzą się nieodmiennie z latami beztroski i dzieciństwa, ich prostota potrafi jednak wiele przekazać. Co istotne, ich przyjazna forma pozwala odbiorcy na bliski z nimi kontakt czy umieszczenie lali na półce czy łóżku. Marionetki z kolei to najbardziej tajemnicze, a zarazem najbardziej skomplikowane z lalek. Posiadają niezwykły czar, wdzięk - a jednocześnie, dzięki sznurkom i możliwości manipulacji nimi, są bardzo ekspresyjne.
Zajmuję się także repaintem lalek masowo produkowanych, czyli przemalowywaniem ich i personalizacją - w ten sposób powstają unikatowe egzemplarze (OOAK, czyli one-of-a-kind), poszukiwane przez kolekcjonerów.
Tworzenie lalek stało się moją prawdziwą pasją, którą kontynuuję i rozwijam, stale doskonaląc warsztat i eksperymentując z nowymi materiałami i technikami. Wszystkiego nauczyłam się sama, metodą prób i błędów.