lalki artystyczne
Ceramika
MalarstwoZajrzyj do mojego świata...

Warsztaty ceramiczne


Organizuję i prowadzę warsztaty twórcze z zakresu ceramiki dla osób indywidualnych oraz grup w Toruniu i nie tylko.

Warsztaty składają się zazwyczaj z 2 spotkań po 2 godziny zegarowe każde. To niezbędne minimum, by wstępnie zapoznać się z gliną, poczuć ją i w efekcie otrzymać własnoręcznie stworzone, unikatowe użytkowe przedmioty, nadające się do codziennego użytkowania. Uwierz, że herbata czy kawa pita z takiego kubka smakuje wyjątkowo!

Zajęcia pierwsze to podstawowe informacje i techniki na temat ręcznego kształtowania gliny. Dzięki tej wiedzy i ćwiczeniom, ulepisz pod moim okiem 2-3 naczynia.

Pomiędzy zajęciami wypalę Twoje prace w niskiej temperaturze, na tzw. biskwit.

Zajęcia drugie (po 2-3 tygodniach) to różnorakie, dekoracyjne metody ozdabiania wypalonej ceramiki i szkliwienie.

Gotowe, wysuszone prace w przeciągu 2 tygodni wypalę w piecu ceramicznym na wysoką temperaturę - ponad 1250 ℃. Będą wtedy możliwe do odbioru lub wysyłki.

Terminy spotkań ustalamy wspólnie, w zależności od potrzeb i możliwości uczestników. W grę wchodzą również weekendy.

Zapewniam wszelkie materiały i narzędzia, niezbędne do pracy oraz swoją pomoc, wiedzę i doświadczenie.

Po warsztatach dowiesz się, czy glina wciągnęła Cię na tyle, by kontynuować dalszą naukę. Może będzie to Twoja nowa pasja? A przede wszystkim - spędzisz w twórczy sposób czas, uwolnisz swoją kreatywną stronę i zrelaksujesz się w miłej atmosferze mojej pracowni, zapominając o codziennym stresie.
Nie przejmuj się, jeśli nie masz doświadczenia z gliną. Z moją pomocą dasz sobie na pewno radę - a duma z samodzielnie ulepionego przedmiotu podniesie Twoją samoocenę i polepszy humor. Spróbuj!

Jeżeli Cię to interesuje, zapraszam do kontaktu.

Dla dzieci

Dzieci naturalnie uwielbiają wszelkie zabawę z gliną. To dla nich nie tylko sposób na wyżycie się, ale również praca nad sobą, cierpliwością, koordynacją rąk. Polecam!

Dla dorosłych

Ludzie w każdym wieku mogą odkryć w sobie pasję do gliny. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia plastycznego. Przyjdź na moje warsztaty i spróbuj!

Dla firm

Nie masz pomysłu na firmowe spotkanie? Warsztaty ceramiczne to doskonały pretekst do pogłębienia więzi i miłego spędzenia czasu w twórczy sposób.